Yaşama dair herşey!

Penti 2009 Kış « Geri

E-posta 04.12.2011'de eklendi.
Penti 2009 Kış Dünya kadın çorabı trendlerini izleyen, dünya markaları ile birlikte çorap modasını aynı anda tüketicisine sunan Penti, kadını içten fethediyor.

Renk renk, desen desen çorapların yanı sıra, iç giyimden mayoya kadar geniş ürün yelpazesine sahip olan Penti, bireysel bir tarzı ifade eden yaratıcı ve yenilikçi koleksiyonları ile her zevke hitap ediyor. Moda dünyasının vazgeçilmez aksesuarı olan çorabı yaratıcı tasarımlarıyla yeniden yorumlayarak şık, dinamik bir konsept sergileyen Penti; renk ve kumaş seçimiyle çoraba farklı bir yorum getiriyor.

Penti 2008-2009 sonbahar-kış koleksiyonunda da renklerde zenginlik ve kumaşlarda çeşitlilik göze çarpıyor. Güçlü desenleri ve moda renkleri ile bireysel bir tarzı ifade eden yaratıcı, yenilikçi, dışavurumcu ve süslü bir çorap tarzı bu yıla damgasını vuruyor. Kadını bir bütün olarak ele alan Penti, yarattığı tasarımlarla kadının iç dünyasını yeniden keşfetmesini sağlıyor.Penti Ürün Müdürü Işıl Çolpan, Penti çorap koleksiyonunu şöyle anlatıyor; 2008-2009 sonbahar-kış Penti çorap koleksiyonu bir kadının ihtiyacını hissettiği bütün çorap çeşitlerini içeren zengin bir ürün yelpazesine sahip. Bu kış da opak çoraplar çok moda olacak. İster parlak, ister mat, ister teni az gösteren, isterseniz de hiç göstermeyen Micro 40, Micro 70, Micro 80, Micro 100 gibi çeşitli kalınlıklardan oluşan opak/mus çorap serisi ile bayanları sıcacık ve elegan bir kış bekliyor.Klasik düz çoraplarda ise, pürüzsüz dokuları, burunsuz özelliği ile Penti Premier serisi kışın bile açık ayakkabılarla şık bir görüntü oluşturacak. Bu kış ince ve parlak çoraplar da çok ön planda olacak. Penti’de de Lycra Fit 15 Külotlu çorap parlak dokusu ile kıyafetlerin mükemmel tamamlayıcısı olacak.
Penti fonksiyonel/şekillendirici ürün grubu ile toplu bayanların da ihtiyaçlarını en estetik biçimde çözüyor. Body Form, Body Control, Light Control korseli çorapları ile sıkıntı çekmeden bir beden küçülecekler.

Günümüz koşturmacası içinde uzun saatler ayakta kalan, şişlik, ağrı, varis başlangıcı şikayetleri duyan bayanları da unutmadı. Penti Varis Kontrol serisinde farklı kalınlıklarda ve farklı basınç seviyelerinde külotlu, pantolon, jartiyer çorapları bulunmaktadır. Dantelli, slikonlu, jartiyersiz çoraplar da artık bayanların günlük yaşamına girdi. Kullanım kolaylığı ve şık görüntüsü ile Penti Premier 20 Jartiyersiz çorap ve Penti Fantezi Jartiyersiz çorap bayanların kendilerine güvenlerini arttıracak.
Yaptığımız Pazar araştırmaları ve focus gurup araştırmaları sonuçlarına göre Penti, kadının dünyasında küçüklüğünden başlayıp, hayatı boyunca kullandığı, yaşamında olan bir marka. Sınırsız ve sınıfsız bir marka. Örneğin, benim anneannem Penti çorap giyerdi, annem Penti çorap giyiyor, ablam, ben ve ablamın küçük kızı da Penti çorap giyiyoruz. Bir zaman sınırı yok. Ayrıca sınıf ayırımı da yapmaksızın her bütçeye, her yaşa, tarza uygun, herkese hitap edebilecek koleksiyonlar sunuyoruz. Penti, sektöründeki öncü, yenilikçi ve lider marka olarak Avrupa modasını eş zamanlı olarak Türk bayanlarının zevkine sunabildiği için trendleri takip eden bayanların her tür ihtiyacına cevap verebilen bir moda markası haline gelmiştir.

Penti Tasarım Direktörü Ayşin Bicioğlu, bu yılın çorap trendini şöyle anlatıyor: “ Bu yıl koleksiyonumuzu oluştururken dünya trendlerini izleyerek renklerin çeşitliğine ve kumaş seçimlerine özen gösterdik. Koleksiyonumuzun renk, desen ve kumaş zenginliği ile kadının çok yönlü, çok yüzlü olmasını, kendi içindekini yansıtmasını ve kendini cesurca ortaya koymasını sağladık. Kadının iç dünyasına girerek Penti ve kadın kavramlarını bir araya getirdik. Penti’nin renk ve desen zenginliği içinde tasarladığı çoraplar kendinize yepyeni bir stil oluşturabilirsiniz.

Penti desenli çorap koleksiyonundaki yeni temalar ise bu yılın trendini yansıtıyor. Şehrin dinamizmini ve çok renkliliği esas alan Artistic Freedom serisi, yaşamın karmaşasını kıyafetlere kat kat giyinme ile yansıtıyor. Taytlar, tozluklar, parlak plastik renklerin ön plana çıktığı bu tema spor giysilerle kullanılabilecek iddialı ve öncü çoraplar olarak niteleniyor.Oasis, Rainbow külotlu, Nile ve Confetti tayt bu temanın en öne çıkan modelleri.

Rahatlık ve huzur duygusundan esinlenerek hazırlanan Cozy ise, giderek yükselen bir trend olan evde yaşam temasının bir uzantısı olarak karşımıza çıkıyor. Elde yapılmış ve kişiye özel duygusunu veren örgüler, yumuşak tüylü iplikler, desenlerdeki naiflik , doğanın tüm tonlarının hakim olduğu renkler huzuru simgeliyor. Kalın kazaklarla, triko elbiselerle, uzun hırkalarla giyilebilecek yumuşak dokulu bu gündelik çoraplar bu yılın vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Viscon iplikle yapılmış, yumuşak, jakar desenli Scarlet ve Lurex külotlu çoraplar, melanj ve koton iplikle yapılmış Koton, Ekstra Koton külotlu ve pantolon çorapları cozy temasını en iyi şekilde yansıtıyor.

30’ların gösterişli yıllarından, saten uzun elbiselerinden ve ışıltılı dünyasından ilham alan diğer bir tema ise Glamour. Abiye kıyafetlerin vazgeçilmez unsurları olan fileler, danteller, jartiyerli ve ipek görünüşlü çoraplar altın rengi ile kulalnılan morlar ve fuşyalar ile yeniden yorumlanıyor. Nostalji, Sephia, Hazel külotlu çoraplar bu temada öne çıkıyor.

Ütopik bir tema olan Bohemian , sonbaharın renklerini yansıtıyor. Kızıla çalan sarmaşıklar, her boyda ve şekilde çiçekler, belli belirsiz kullanılan yaprak desenleriyle her zaman giyilebilecek, çok rahat kombinlenebilecek özel çoraplar. Lapis, İris ve Saphire külotlu çoraplar çiçek motifleri ile göz dolduruyor.Penti’nin büyük bir özen ve titizlikle hazırladığı 2008/2009 sonbahar-kış koleksiyonu 82 yeni model 52 yeni desenden oluşan geniş bir ürün yelpazesi ile reyonlardaki yerini alıyor
Penti’nin desenli dünyasında, küçük dokunuşlarla tarzınızı yenileyebilir, kendinizi ifade edebilir, yaşamınıza renk katabilirsiniz.

Penti 2009 kış koleksiyonunu görmek ve satın almak için Penti Mağazalarını ziyaret edebilirsiniz

Penti Mağazaları :
İstanbul: Nişantaşı, Akmerkez, Capacity, Tepe Nautilus, Teşvikiye, Fatih, Maltepe Carrefour, İstinye Park Ankara: Armada , Arcadium ,Cepa Alışveriş Merkezleri Konya Kulesite, Kayseri Armonium , Adana , Bursa Korupark, Kent Meydanı, İzmit Ncity Denizli Teraspark; Forum Çamlık, Gaziantep M1 Merkez Gaziantep Alışveriş Merkezi, İzmir Alsancak, Ege Park, Agora Trabzon Forum, Antalya Shemall
  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Şu an okunanlar

.

Penti 2009 Kış

Dünya kadın çorabı trendlerini izleyen, dünya markaları ile birlikte çorap modasını aynı anda tüketicisine sunan Penti, kadını içten fethediyor. Renk renk, desen desen çorapların...

.

Aşk her şeyi affeder mi?

Aşık olmak harika bir duygu! Ancak sınırları da bilmek lazım Aksi halde aşk mutluluk yerine sıkıntı vermeye başlayabilir KİMİLERİ aşk diye bir şeyin olmadığını tartışa dursun,...

.

Paul Smith’den renkli erkek çorap modelleri

Çizgili ve rengarenk çorapların sadece bayanlara özel olduğunu düşünenler varsa çok büyük bir yanlış düşüncenin içinde olduklarını bilmemliler. Her ne kadar şık bir pantolonun...

.

2011 kısa elbise modelleri

İşte sizin için seçtiğimiz 2011 kısa elbise modelleri. Pırıl pırıl rengarenk ışıltılı sevenler için muhteşem kısa elbise modelleri....

.

ADL sonbahar kış bayan elbise 2014

Adl sonbahar kış 2014 elbise koleksiyonuyla ilgili yaptığımız incelemede siyah elbiselerin yanı sıra lacivert ve kırmızıyada yer verildiğini gördük. A kesim veya belinde kemer olan...

Penti 2009 Kış

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Penti 2009 Kış