Yaşama dair herşey!

2008 Faik Sönmez « Geri

E-posta 04.12.2011'de eklendi.
2008 Faik Sönmez Faik Sönmez 2008 Sonbahar- Kış Koleksiyonunu katalog çekimiyle tanıttı. Sonbaharda enerji dolu, canlı tonlar, kışın ise gri, metal, siyah ağırlıklı volümlü trençkotlar, çizgili pantolon, yünlü twin setler çok moda.


Faik Sönmez 2008 sonbahar-kış kadınını 5 temayla farklılaştıracak


Faik Sönmez 2008 Sonbahar- Kış Koleksiyonunu katalog çekimiyle tanıttı. Ünlü moda fotoğrafçısı Jose Aragon tarafından gerçekleştirilen katalog çekimlerinde başarılı modeller Karen Tallon ve Peeky uyumlu çalışmaları ve güzellikleriyle dikkat çektiler. Karen Tallon ve Peeky güzellikleriyle çekimleri izleyen herkesi büyülediler.


Faik Sönmez'in tasarımlarının yaratıcısı Sibel Aral ve Cihan Erkılıç tarafından hazırlanan 2008 Sonbahar-Kış Koleksiyonu'na 5 tema damgasını vurdu. İlhamını doğadan alan College, Retro Chic, Purple Rain, Deep Blue ve Posh adlarını taşıyan bu beş tema 2008 Sonbahar-Kış sezonu boyunca kadınların yerine göre şık, feminen, modern ve trendy çizgileri rahatlıkla bulmalarını sağlayacak.
Sonbaharda gökyüzü ve yaprak desenleri çok moda
Sonbahar grubu College ve Deep Blue temalarından oluşuyor. College teması enerji dolu, hayat gücü veren canlı tonlarıyla hafta sonlarına renk katmayı hedefliyor. Canlı sarı dikişle süslenmiş jeanler, renkli jarseler, rahat trikolarla kombinleniyor. Deep Blue ise ilhamını sonbahar gökyüzünden ve yapraklarından alıyor. Siyah, koyu mavi ve laciverti buluşturan deep blue grubu, günlük şehir şıklığını hanımlara sunuyor. Fitilli kadifeli etek ve ceketler, gold aksesuarlar, koton pantolonlar, işlemeli bluzlar bu grubun spor parçaları arasında yerini alıyor.


Kışın mora yakın ve uzak her tür pembe ipek ve yünlü buluşuyor


Kış grupları ise Retro Chic ve Purple Rain adlarını taşıyor. Retro Chic temasında yer alan tasarımlar şehir kadınını gri, metal ve siyahla buluşturuyor. Koleksiyondaki volümlü trençkotlar, paltolar ve gümüş işlemeli bluzlar bu temanın öne çıkan tasarımları arasında. Farklı tondaki griler açık orta, antrasit, ekru ve pembe aksesuarlarla kışkırtıcı ve masum bir tablo oluşturuyor. Patlıcan, mürdüm, böğürtlen tonlarından esinlenmiş Purple Rain grubunun ana renkleri ise ekrularla karıştırılarak kullanılıyor. İpek bluzlar, yünlü pantolon-etek-ceket takımlar, elbise ceket döpiyesler, çizgili pantolonlar ve yünlü triko twin-setler bu grubun içinde iş kadınlarına hitap ediyor.

Şıklığı, gösterişi ve alımı anlatan Posh temasından esinlenen abiye grubunda ise takım ve döpiyesler, parlak ve couture kesimli krep kumaşlar, danteller ve metalik aksesuarlar bulunuyor.
"Mutluluğun bedeni yok"


2008 Sonbahar-Kış Koleksiyonu'nu ve katalog çekimlerini değerlendiren Faik Sönmez Yönetim Kurulu Başkanı Mete Sönmez "Faik Sönmez, modayı yakından takip etmekle kalmayıp aynı zamanda trendleri yaratan bir marka. Yeni koleksiyonumuzu da Faik Sönmez kalitesinden ödün vermeden yarattık. 40 beden ve üstü hanımlara mutluluğun bedeni olmadığını bir kez daha hatırlatan koleksiyonun tanıtımını da dünyaca ünlü iki model Karen Tallon ve Peeky ile yaptık. Katolog çekimlerimizi geçtiğimiz sezon koleksiyonunu da fotoğraflayan Jose Aragon gerçekleştirdi. Oldukça başarılı geçen çekimler sonucu hazırladığımız kataloğun tüm hanımlar tarafından beğenilmesini umuyoruz" dedi.

Faik Sönmez 2008 Sonbahar-Kış Koleksiyonu'ndan notlar
Faik Sönmez'in 2008 Sonbahar-Kış Koleksiyonu yenilik ve fark arayan hanımlar için yine sürprizlerle dolu. İngiliz dağlarının serin havasını şehre taşıyan tasarımlar genç ve taze bir görüntü yansıtıyor.


Sezon koleksiyonu yuvarlak hatlar, pilot ceketler, bol ve dar paça pantolonlar, plili etekler ve kat kat giyim olarak göze çarpıyor. Faik Sönmez'in kaliteden ödün vermeyen hanımlar için hazırladığı Sonbahar-Kış Koleksiyonu College, Retro Chic, Purple Rain, Deep Blue ve Posh olmak üzere beş temadan oluşuyor.

Sonbahar…

College

Sonbaharın vazgeçilmezi olmaya aday College grubu enerji dolu, hayat gücü veren canlı tonlarıyla hafta sonlarına renk katıyor. Canlı sarı dikişle süslenmiş jeanler, renkli jarseler, rahat trikolarla kombinleniyor. Sonbahar kamuflaj renkleri, egzotik askeri yeşil, sıcak kiremit tonları ve vintage goldlar siyahla büyük uyum gösteriyor. Bu temada ayrıca ekose etekler, pelerinler ve deri aksesuarlı jeanler bulunuyor.

Deep Blue

Yine sonbahar gruplarından biri olan Deep Blue teması renk olarak sonbaharın gökyüzünden, desen olaraksa yapraklarından esinlenilerek hazırlandı. Siyah, koyu mavi ve laciverti buluşturan deep blue grubu, günlük şehir şıklığını hanımlara sunuyor. Fitilli kadifeli etek ve ceketler, gold aksesuarlar, koton pantolonlar, işlemeli bluzlar bu grubun spor parçaları arasında yerini alıyor.

Kış…


Retro Chic


Kış gruplarından Retro Chic temasında yer alan tasarımlar şehir kadınını gri, metal ve siyahla buluşturuyor. Koleksiyondaki volümlü trençkotlar, paltolar ve gümüş işlemeli bluzlar bu temanın öne çıkan tasarımları arasında. Farklı tondaki griler açık orta, antrasit, ekru ve pembe aksesuarlarla kışkırtıcı ve masum bir tablo oluşturuyor.


Purple Rain

Patlıcan, mürdüm, böğürtlen tonlarından esinlenmiş Purple Rain grubunun ana renkleri, canlandırılmak için beyazlarla karıştırılıyor. İpek bluzlar, yünlü pantolon-etek-ceket takımlar, elbise ceket döpiyesler, çizgili pantolonlar ve yünlü triko twin-setler bu grubun içinde iş kadınlarına hitap eden parçalar arasında yer alıyor.


Posh ya da kokoş


Şıklığı, gösterişi ve alımı anlatan Posh temasından esinlenen abiye grubunda takım ve döpiyesler, parlak ve couture kesimli krep kumaşlar, danteller ve metalik aksesuarlar 40 beden ve üstü hanımların güzelliğini taçlandırıyor.
Nerelerde bulabilirsiniz?
Faik Sönmez 2008 Sonbahar-Kış Koleksiyonu İstanbul'da Nişantaşı, Erenköy, Teşvikiye, Cevahir AVM, Etiler, Capitol AVM, Bakırköy, Beylikdüzü Migros AVM, Rumeli (Outlet); Ankara'da Ankamall AVM, Armada AVM ve Optimum Outlet Center; Bursa'da Zafer Plaza AVM; İzmir'de Alsancak, Kipa Çiğli AVM; Konya'da Kulesite AVM mağazası; Kayseri'de Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi mağazası; Adana mağazası; Gaziantep'te Kalyon İş Merkezi mağazası ile Türkiye'nin dört bir yanındaki satış noktalarında yer alıyor. Ağustos ayında Faik Sönmaz İstinye AVM, Bursa Korumax AVM ve Ankara Cepa AVM mağazaları da açılarak hizmet vermeye başlayacak.
  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Şu an okunanlar

.

2008 Faik Sönmez

Faik Sönmez 2008 Sonbahar- Kış Koleksiyonunu katalog çekimiyle tanıttı. Sonbaharda enerji dolu, canlı tonlar, kışın ise gri, metal, siyah ağırlıklı volümlü trençkotlar, çizgili...

.

Evlilikte İletişim

Evlilikteki iletişim hataları” da sıralanan yazıda, “yıkıcı eleştirinin eşlerin birbirlerinin olumsuz yönlerine odaklanmaları ve olumlu yönlerini görememeleri”, “genellemenin de...

.

Reflections 2010 kadın iç giyim modelleri

Reflections dan bu sezon da harika iç giyimler.Bayanların kaçırmaması gereken müthiş modelller. Hem seksi hem çarpıcılığı ön planda tutan Reflections markası gözde olacağa...

.

Zuhair Murad’dan siyah bayan elbise modelleri

Kadının güzelliğini ve kıvraklığını tasarımlarına yansıtan Zuhair Murad, yeni sezon koleksiyonunda yer verdiği siyah elbise modelleri her kadının gardrobunda olması gereken birer...

.

LCW 2007-2008 kış sezonu katalog çekimleri

LC Waikiki sonbahara renk katacak koleksiyonları ile yeni mevsime merhaba diyor. “Şehirde Sonbahar Keyfi” teması ile gerçekleştirdiği Sonbahar Kış 2007-2008 sezonu fotoğraf...

2008 Faik Sönmez

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

2008 Faik Sönmez