Yaşama dair herşey!

Hangi beden tipine, hangi mayo? « Geri

E-posta 04.12.2011'de eklendi.
Hangi beden tipine, hangi mayo? Mayo alışverişinde dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri de, mayonun modelinden çok sizin beden tipinize uyup uymadığıdır. Mayo almak zevkli olduğu kadar da zor bir iş... Vücuda en iyi oturanı, kusurları en iyi gizleyeni bulmak lazım. İşte size yardımcı olacak küçük bir rehber...

Kahverengi renkte mayo ve bikini kadını daha zayıf, göğüs kısmı kare kesimli modeller göğüsleri daha biçimli gösteriyor. Eğer göğsünüzün büyüklüğü sizi rahatsız ediyorsa tek parça mayoları, küçüklüğünden şikayet ediyorsanız silikon destekli mayo ve bikinileri tercih etmelisiniz.

Üstelik bu yaz üçgen bikinilerde bile silikon takviyesi var. Düşük belli bikiniler kalçası geniş olanlar, etekli mayolar ise karın bölgesini öne çıkarmak istemeyenler için ideal. Boyundan iple bağlanan modelleri ise omzu dar olan kadınlar tercih edecek.

Kendinize seçtiğiniz mayoların vücudunuzun ince ve düzgün taraflarını ortaya çıkarırken, kalın ve deformeli taraflarınızı kapatmasına dikkat edin.
Kalçalarınız Jennifer Lopez'inkinden daha mı büyük?

Eğer kalça bölgeniz dikkati çkecek kadar geniş ise asla ve asla bu bölgede fazla kumaş kullanarak onları örtebileceğinizi düşünmeyin. Kadınların kalçalarını örtmek için başvurdukları en yaygın hataların başında şort kesimli modelleri seçmek geliyor. Bu tip modeller kalça kısmının genişliğini örtmek yerine, bacak boyunun daha da görünmesine neden oluyor. Böylelikle istemeden hem kısa boylu hem de geniş kalçalı ve estetikten uzak bir görünüm ortaya çıkıyor. Bu tür problemli vücutlar için en uygun model olarak, kalçadan yukarı doğru giderek yükselen tek parça mayoları deneyebilirsiniz.

Dolgun göğüsler

Dolgun göğüslü kadınların mayolarının boyun kısmı dekolte olmalı. İnce askılı tek parça mayolar tercih edilmeli. Sırtta çapraz bağlantılı askılar, göğüslerin dik durmalarını sağlar.

Vücudunuz orantısız mı?

Vücudunuzun üst kısmı, gövdenizin alt bölgesine göre daha mı zayıf görünüyor? Kumsalda diğer kadınlara baktığınızda sizi rahatsız edebilecek bu orantısız görünümü yok etmenin kolay bir yolu var; göğüs kısmı kare çerçeveli ve askıları geniş, tek parça mayo modeli, vücudunuzun üst ve alt bölgelerindeki bu orantısızlığı kapamanıza yardımcı olacaktır. Asla boyundan askılı modelleri seçmeyin. Bu tip modeller omuzlarınızı daha dar gösterir.

Boyun bölgeniz uzunsa

Uzun bir boyun, göğüslerin görünümünü etkileyebilir. Eğer boynunuzun uzun olduğunu düşünüyor-sanız askıları sırtta çapraz birleşen sportif modelleri tercih edin. Çünkü bu tip modeller göğüsleri toparlar ve destekler. Böylelikle göğüsleriniz daha hoş bir görünüme kavuşmuş olur.

Minyon tipler

Kısa boylu ve ince vücutlu kadınlar mayo giydikleri zaman daha da ufak tefek göründüklerini düşünürler. Mayonun alt kısmının dar kesimli olması ve üst kısmının da düz bir çizgi halinde kesilmesi vücudun daha büyük görünmesini sağlar. Bu nedenle ufak tefek kadınların, vücutlarını olduğundan daha iri gösteren mayoları tercih etmeleri gerekiyor.

Armut tipi vücutlar

Armut şekli dediğimiz vücutlar, yani alt kısımları üst kısımlara göre daha geniş olanlar geniş askılı ve dekoltesi kare şeklinde olan mayoları tercih etmeliler. Bu mayoyla vücudun alt ve üst kısımları arasındaki orantısızlık gizlenmiş olur.

Küçük göğüsler

İçi dolgulu, push-up'lu sutyenler, küçük göğğüsleri daha büyük ve dik gösterir.

Sarkmalara karşı kruvaze

Kruvaze gelen kapalı mayolar, göğüsleri ve bedeni toplar. Bu sayede vücut hem olduğundan zayıf görünür, hem de orantı kazanır.
  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Şu an okunanlar

.

Hangi beden tipine, hangi mayo?

Mayo alışverişinde dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri de, mayonun modelinden çok sizin beden tipinize uyup uymadığıdır. Mayo almak zevkli olduğu kadar da zor bir iş......

.

Hangisi Sizinki

Koç Erkeği Onu nerede bulabilirsiniz? Futbol sahasında arkadaşlarıyla oynarken veya açık hava yarışmalarına katılırken onu izlemeye gidin. Fiziksel aktivitelere bayılır! Sevdiği...

.

Kadınların vazgeçilmez tutkusu ayakkabı

Her geçen gün yeni ve ilginç modellerin üretilmesine rağmen, kadınlar, hala sivri burunlu ayakkabıları tercih ediyor. İki sezon boyunca vitrinleri süsleyen sivri burun ayakkabılar,...

.

Burçlar ve Anneler

KOÇ Çocukla çocuk olan, yaratıcı ve "masalcı" bir annedir. Mükemmel bir oyun arkadaşıdır. Disiplin sağlamak ister ama öfkesini de çabuk unutur. BOĞA Çocukları büyüdükçe...

.

Zeynep erdoğan 2011 bayan still trendi

Zeynep erdoğan Milano da eğitim aldı.Bu ara ayrıca ilk koleksiyonunuda ortaya çıkardı. Gece kumaşlarını spor kesimle buluşturan değişik tarzları benimsemesiyle çeşitli video...

Hangi beden tipine, hangi mayo?

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Hangi beden tipine, hangi mayo?