Yaşama dair herşey!

İlişkiniz ne kadar sürecek? « Geri

E-posta 04.12.2011'de eklendi.
İlişkiniz ne kadar sürecek? Bir ilişkiye başlandığında elbette hiç kimse “Ne zaman ayrılacağım?” diye düşünmez. Hatta niyet “ömür boyu sürecek” bir beraberliktir belki de. Ancak böyle bir ilişkinin vadesinde çoğu zaman karşılıklı tercihler rol oynar. İşte size ilişkinizin ne kadar süreceğini test etme fırsatı...

Yeni bir ilişkinin başındasınız, biraz da heyecanlısınız. Bu kez “ruh ikizinizi” bulduğunuzdan da hiç kuşkunuz yok. Aynı duyguları paylaşıyor, aynı ortamlarda bulunmaktan büyük keyif alıyorsunuz. İyi güzel de, ya cinsel hayatınızda da uyumlu bir çift misiniz? İlişkiniz devam edecek mi sizce? Bu sorunun yanıtını almak için Psikolog Martina Pleyer’in hazırladığı testi çözmeniz gerekiyor. Ancak birbirinden eğlenceli 10 sorudan oluşan testi, partnerinizle birlikte çözmelisiniz. Şimdi elinize kağıt kalem alın ve rahat bir koltuğa yayılın. Testi, önce siz çözmeye başlayın. Aman dikkat, yanıtlarınızı testin üzerine değil, boş bir kağıda not edin ki partneriniz sizden kopya çekmesin. Tüm soruları yanıtladınız mı? O zaman testi çözme sırası şimdi partnerinizde. Her ikiniz de testi çözdükten sonra değerlendirme bölümüne bir göz atın! Bu test, kişileri “avcı”, “oyuncu”, “melankolik” ve “hayalperest” olmak üzere dört tipi ayırmış. Her tipin cinsel yaşamdaki tercihleri ve hangi tiple en iyi performansı yakaladıkları, değerlendirme bölümünde yer alıyor. Sizin ve partnerinizin en fazla işaretlemiş olduğu sambolün hangi gruba girdiğini de göreceksiniz. Mesela “melankolik” tipte yer alıyorsanız ve partneriniz de “avcı” tipi ise, yatak odanızda tehlike sinyalleri çalmaya başlayabilir, bizden söylemesi! Bunun aksine ikiniz de “oyuncu” grubundaysanız, aşk hayatınızda her gün yeni bir macera sizi bekliyor demektir.

Test edin, öğrenin

1. Bir arkadaşınız sizinle Anadolu’da bir bisiklet turu yapmak istiyor.
a. Asla kabul etmem. Kendime hiçbir şey ispat etmek zorunda değilim. Evde kalmayı tercih ederim.
b. Harika bir fikir! Biraz egzersiz yaptıktan sonra bu konuda ne kadar yetenekli olduğumu arkadaşlarıma gösterebilirim.
c. Öneriyi kabul ederim. Nasıl olsa, gerek duyarsam, yolculuğu yarıda bırakıp, dönebilirm.
d. Önümüzdeki yıl böyle bir maceraya hazır olmak için hemen bir egzersiz programı oluştururum.

2. En erotik film sahnesi sizce aşağıdakilerden hangisidir?
a.“Tehlikeli İlişkiler”: Gleen Close, John Malkovich, Michelle Pfeiffer’i baştan çıkarmak için iddiaya girerler.
b. “Özel Kadın”: Julia Roberts, küvete kurulurken Richard Gere ile sohbet ediyor.
c. “Titanic”: Leonardo DİCaprio ve Kate Wislet, geminin güvertesinde flört ediyor.
d. Temel içgüdü: Sharon Stone polise ifade verirken bacak bacak üzerine atıyor ve bu sırada içine külot giymediği anlaşılıyor.

3. Arkadaşlarınızla oyun oynuyorsunuz: Tüm oyuncular kelimelerden “Love Story” üretmeli. Hangi kelimeleri seçerdiniz...
a. E-mail, şefkatli, kampta yakılan ateş, affetmek.
b. Paraşüt, dil tutukluğu, ısırık, tecrübe etmek.
c. İş seyahati, samimi candan, sarılmak, anlamak.
d. Partner, çok sıcak, kızgın, şampanya, unutmak.

4. Yeni evli bir arkadaşınız size eşini aldattığını itiraf etti. Ne düşünürsünüz?
a. Böyle bir olay herkesin başına gelebilir.
b. Bu affedilmez bir şey. Madem başkasıyla birlikte olacaktı, o zaman niye evlendi ki?
c. Eğer bir seferle sınırlı kalacaksa, bunu drama haline getirmeye gerek yok.
d. İntikam almak çok keyifli... Özellikle de kadınsanız!

5. Bir haftalık Paris tatili sizi bekliyor. Ancak arkadaşınız, programı son anda iptal etti. Ne yaparsınız?
a. Rezervasyonu hemen iptal ederim. En iyisi tatile kalabalık bir grupla çıkmak.
b. Ben de Parise tek başıma giderim. Ne güzel, tümüyle özgürüm artık.
c. Türkiye sınırları içindeki arkadaşlarımı ziyaret ederim.
d. Güzel kitaplarım ve balkonum. Kulağa ne kadar hoş geliyor, değil mi?

6. İkinci randevumuz iyi geçmiş demektir, eğer...
a.Vedalaşırken arabada vahşice öpüşürsek.
b. Ertesi sabah birlikte uyanırsak.
c. Buluşma güzel geçmiş ama hala bazı şeyler tam belli değilse.
d. Cinsel ilişkimiz mükemmel geçtiyse ve ertesi gün her şey daha iyiye gittiyse.

7. Evinizde eksik etmeyeceğiniz eşya nedir?
a. Antika mobilyalar ve fotoğraflar ile posta kartlarımın yer aldığı bir duvar.
b. Asil çarşaf takımım ve büyük yatağım.
c. Ivır zıvırlarımı yerleştirebileceğim büyük dolaplar.
d. Çok sayıda yastık ve güzel perdelerin yanı sıra rahat bir kanepe.

8. En yakın arkadaşınız aşık olduğunu söyledi. Arkadaşınızın yeni aşkı hakkında ilk ne öğrenmek istersiniz?
a. Seks hayatlarının iyi olup olmadığını.
b. Onunla nerede ve ne zaman tanıştığını.
c. Yeni sevgilisinin iyi öpüşüp öpüşmediğini.
d. Tabii ki de ne iş yaptığını.

9. Ilık bir yaz akşamı ve ertesi gün izinlisiniz...
a. Hemen, zarif komşularımı bahçeme davet ederim.
b. Bir arkadaşımla veya tek başıma şehrin merkezinde yürüyüş yaparım.
c. Partnerime telefon açar, ıssız bir yerde denize girmeyi teklif ederim.
d. Partnerime, açık havada film izlemeyi öneririm.

10. Aşağıdaki cümlelerden hangisini onaylıyorsunuz?
a.Kendine güvenen kadınlar, her iki cinsiyet arasındaki farkı görmezden gelmez, bilakis erkekleri el üstünde tutarlar.
b. Akıl kalbin en büyük düşmanıdır.
c. Erkeklerin fantezileri kadınların en büyük silahıdır.
d. Kadınlar erkekleri hiç bir zaman delirtmezler. Onlar sadece erkeklerin kendi kendilerine bunu nasıl başardıklarını izlerler.

Değerlendirme

a'lar çoğunluktaysa: Avcı tipi

Dikkat edin, sürekli yeni tipleri avlamak konusundaki tarzınız, tek tek kalplerin kırılmasına yol açıyor. Sizin için erotizm cinsel yaşamın olmazsa olmazlarından. Benzer şekilde “oyuncu tipi” de erotizme bağımlı. Hatta oyuncuların sürekli fikir üretme potansiyelinden siz de yeni bir şeyler öğrenebilirsiniz. Siz, seksi ve deneyimlisiniz, partnerinizi nasıl baştan çıkarabileceğinizi çok iyi biliyorsunuz ama aynı zamanda sevgiliyi ve seksi titizlikle birbirinden ayırabilmeyi de.

Sadık, “hayalperestler” için küçük bir avuntu... Elbette avcı tiplerinin de melankolikler gibi romantik anları var, ancak muhtemelen zamanla birbirinize pek bir şey kalmayacak. İtiraf etmeli ki acı tipleri baştan itibaren hiç güven vermezler. Ama yine de çekim alanlarından kurtulmak zordur. Bir avcıyla birlikteyseniz, bu ilişkinin eninde sonunda biteceğinden emin olabilirsiniz. Bu 3 ay da olabilir, 3 günde!

b'ler çoğunluktaysa: Oyuncu tipi

Cinsel yaşamda yeni olan her şey ilginizi çekiyor. Dolayısıyla yine bir “oyuncu” tipiyle uyum sağlayabilirsiniz. Örneğin her ikiniz için de aldatma kavramı çok önemli değil, yani bu illa huzurunuzu bozup, ilişkinize son vereceğiniz anlamına gelmiyor. Aynı şekilde “avcı” tipiyle de kolay kolay sıkılmazsınız, çünkü onunla her gün yeni bir maceraya atılabilirsiniz. “Melonkolik” tiple zorlanabilseniz de, eğer rolünü net bir şekilde paylaşırsa, ilişkinizi zenginleştirmeniz mümkün aslında. Muhafazakâr kuralları nedeniyle, “hayalperestlerle” bir yere varamayacağınızı da şimdiden söylemekte fayda var.

Oyuncu tipi biriyse birlikteyseniz, beraberliğiniz çok eğlenceli geçer. Her gün, ayrı bir heyecan, bir keşif anlamına gelir bu tipler için. Dolayısıyla sonsuza kadar beraber olabilirsiniz. Ama “oyunlardan sıkılırım” diyorsanız o sizin bileceğiniz iş.

c'ler çoğunluktaysa: Melankolik tip

Siz, ruhların birbiriyle buluşmadığı, sadece pozisyonlardan oluşan hızlı bir sekse asla tahammül edemiyorsunuz. Cinsel yaşamı her zaman aşkın bir parçası olarak görüyorsunuz. Yani, size göre seks aslında kişinin ruhunu ve bedenini yansıttığı bir ayna. Bu nedenle yumuşak öpüşmeler, şefkatli dokunuşlar ve aşk nağmeleriyle “avcı” ve “oyuncu” tiplerini uzun süre etkiniz altında bırakamazsınız. Her iki grubu da, aslında çok seksi bulsanız da!

Ne olursa olsun bir melankolikle birlikte olmak ciddi sabır ve sağlam sinir ister. Eğer böyle bir tiple birlikteyseniz oyunu onun kuralına göre oynayacaksınız. “Yok ben dayanamam” diyorsanız bu ilişkiye hiç başlamayın! Ama duygusal biri her zaman tipim diyorsanız, melankolikler ömrünüzün sonuna kadar sizin olabilir!

d'ler çoğunluktaysa: Hayalperest tip

Hayalperestler için erotizm yaşam tarzının, güvenin ve aşkın bir parçası demek. Melankolikler bu duyguyu çok iyi bildikleri için hayalperestlere eşlik etmekten büyük keyif alırlar. Zaten melankoliklerden vahşi bir aşk gecesi için nadir sinyal geliyor. Ama bir avcı tipi ise böyle bir koşulda çabuk pes ediyor. Zor ama üstünden gelinmesi mümkün olanlar ise “oyuncu” tipi. Tabii ortaklaşa yeni bir seks frekansına izin verirseniz! Cinsel ilişki için “tutku” dolu sevişmeyi ifade ediyorsa, hayalperestlerle bir yere varamayacağınızı şimdiden bilmenizde fayda var. Onlarla tatminkar bir cinsel ilişkiye girebilmeniz için öncelikle güvenlerini kazanmanız gerekiyor. Yok eğer siz de cinsel ilişkide seks tekniklerini ön planda tutmuyor ve duygu yüklü dokunuşları tercih ediyorsanız, o zaman aradığınız partnerlerinizi buldunuz demektir. Bu ilişkinizin uzun süreceğine bahse bile gireriz.
  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Şu an okunanlar

.

İlişkiniz ne kadar sürecek?

Bir ilişkiye başlandığında elbette hiç kimse “Ne zaman ayrılacağım?” diye düşünmez. Hatta niyet “ömür boyu sürecek” bir beraberliktir belki de. Ancak böyle bir ilişkinin...

.

2008 Faik Sönmez

Faik Sönmez 2008 Sonbahar- Kış Koleksiyonunu katalog çekimiyle tanıttı. Sonbaharda enerji dolu, canlı tonlar, kışın ise gri, metal, siyah ağırlıklı volümlü trençkotlar, çizgili...

.

Vakko abiye giyim

Vakko İlkbahar Yaz moda çekimleri...

.

Roman 2008/2009 Sonbahar Kış

MODERN ZAMANLARIN VİNTAGE KADINI ROMAN Kadın giyimde standartları belirleyen ROMAN 2008/2009 Sonbahar-Kış koleksiyonunda zamanın ötesine geçen, feminen bir tarz sunuyor. Bir taraftan yoğun...

.

Burçlar ve Aşk

KOÇ - KOÇ : Her iki taraf da birbirini yönetmek isteyeceğinden, çatışmalarla dolu bir beraberlik olur. KOÇ - BOĞA : Olumlu bir beraberlik. Fakat Koç’un Boğa’nın üstüne fazla...

İlişkiniz ne kadar sürecek?

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

İlişkiniz ne kadar sürecek?